...,więc piszę
Surfing w starszym wieku jest możliwy?

Surfing w starszym wieku jest możliwy?

Surfing rekreacyjny nie jest tylko dla dzieci czy osób młodych, jest dla każdego i nawet w starszym wieku można się tego sportu nauczyć. Zdecydowanie nigdy nie jest się za starym, żeby spróbować czegoś nowego. Z pewnością surfing pomoże ci utrzymać młodość i witalność na długie lata.

Seniorzy od zawsze w akcji

Sięgając do historii sportu i początków surfingu na hawajach warto wiedzieć, że całe klany, mężczyźni i kobiety, z każdej grupy wiekowej surfowały tam dla czystej przyjemności. Niewątpliwie obserwujemy to i dziś.

Surfing w starszym wieku

Istotnie na całym świecie spotkamy w wodzie mnóstwo osób po pięćdziesiątce a nawet i po osiemdziesiątce. Często na naukę surfingu zapisują się osoby w starszym wieku, dla których surfing był od zawsze wielkim marzeniem. Ogromnie szanuję odwagę seniorów przychodzących na zajęcia zdominowane przez atletycznie zbudowanych i młodych.

Z punktu widzenia instruktorki

Bez wątpienia naukę surfingu można zacząć w każdym wieku. Jest to niebywanie trudny technicznie i kondycyjnie wyczerpujący sport. Dlatego postęp danego surfera zależy od kondycji i mobilności ruchowej każdej osoby.

Zdecydowanie widać dużą różnicę, między tymi, którzy trenują inne sporty lub są bardzo aktywni na co dzień, a tymi niewytrenowanym.

Porady dla surferów w starszym wieku

 • Wybierz dużą deskę do nauki lub klasycznego longboarda. Im większa deska i większą ma objętość tym będzie stabilniejsza i łatwiejsza w kontroli.
 • Zawsze zacznij surferską sesję od co najmniej 10-minutowej rozgrzewki.
 • Po sesji warto rozluźnić ciało i zainwestować 10-15 minut swojego czasu na rozciąganie.
 • Chroń głowę przed słońcem ( czapka z zapięciem lub kask).
 • Pamiętaj o kremie przeciwsłonecznym z dużym filtrem.

Surfuj dla frajdy, a nie dla po klasku

Bez wątpliwości postęp w surfingu wiąże się z ogromną ilością praktyki w wodzie. Dlatego najważniejsze jest, żeby surfować dla czystej frajdy. Nie porównywać się do tych młodych i atletycznych. Przede wszystkim nie przejmować się co inni o nas pomyślą i realizować swoje marzenia. Bezsprzecznie najlepszy surfer to ten, który ma najwięcej z surfingu frajdy.

Nauka surfingu w starszym wieku

Podsumowując, na zajęcia z surfingu zapisują się często osoby w wieku dojrzałym czy nawet po sześćdziesiątce. Ponieważ, oczekiwana długość życia i zdrowszy jego styl stają się coraz powszechniejsze. Konkludując, nigdy nie jest się za starym na nowe wyzwania. Koniecznie zapisz się na zajęcia z surfingu, jeśli jest to twoje marzenie. Zdecydowanie zachęcam wszystkich (bez ograniczenie wiekowego) do spróbowania tego królewskiego sportu.

2 Komentarze

  Hanna

  4th kw. 2020 - 6:04 pm

  Super filmik:)

  Co warto wiedzieć przed lekcją surfingu? - Nie ma fal

  23rd sie 2020 - 4:22 pm

  […] rekreacyjny nie jest tylko dla dzieci czy osób młodych, jest dla każdego i nawet w starszym wieku można się tego sportu nauczyć. Zdecydowanie nigdy nie jest się za starym, żeby spróbować […]

Skomentuj

Komentarz

×